PROCEDURY:

ZAŘÍZENÍ:

PARTNEŘI:

Perličková koupel

Vedle hydromasáže existuje jako výborný relaxační prostředek tzv. perlička, neboli perličková koupel, perličková lázeň, bublinková koupel, airpool či airmasáž. Té se dosahuje pomocí kompresoru, který vhání vzduch do trubic, které ústí do vany, prostřednictvím vzduchových trysek. Perlička tedy pracuje na principu využití přehřátého stlačeného vzduchu v teplotě okolo 35 – 40 °C, který vychází v podobě jemných bublinek z trysek, jež jsou umístěné na dně masážní vany.

Perlička především pro relaxaci

Tento systém není tak účinný jako hydromasáž, ale jako prostředek k relaxaci funguje výborně. Tělo je velmi jemně masírováno prostřednictvím předehřátého stlačeného vzduchu. Dochází tak k psychickému uvolnění a navození příjemných pocitů. Perličková koupel má sedativní efekt. Pravidelné užívání dokonce odstraňuje problémy s neurózami a nespavostí a má pozitivní účinky při bolestech kloubů a revmatických potížích. Během masáže dochází ke zlepšení prokrvování, dýchání a zklidnění srdeční činnosti. Velmi pozitivní je vliv na pokožku.

Alternativy masážní vany s perličkovou koupelí

Perličkovou koupel si můžeme užívat i s jednoduššími zařízeními. Takzvané vanové vkládací rohože jsou cenově velice přijatelné. Stojí necelé 2 tisíce korun. Jejich pořízení je však z hlediska výhodnosti problematické. Kompresory mají totiž výrazně nižší výkon, než zabudované. Dále také i nižší životnost a horší možnost efektivní údržby. Samozřejmě je vždy otázkou, jak často se bude perlička používat a zda stojí za to investice do zabudovaných systémů.


Nevíte si rady? Chybí Vám nějaká informace? Zeptejte se v diskusi!